Interviews

مدیرعامل شرکت کنسول‌استور و از حامیان سومین لیگ بازی‌های رایانه‌ای کشور گفت: حدود ۱۷ سال است که در زمینه فروش انواع کنسول‌های بازی و لوازم جانبی آن فعالیت دارم و در این مدت شاهد علاقه‌مندی جدی جوانان به بازی‌های رایانه‌ای بوده‌ام.

طرفدارانی جدی و متعصبی دارد، باعث فخر ایران در بازی‌های رایانه‌ای در سطح جهان است و به اعتقاد برخی از گیمرها از رقیب خود یعنی بازی PES، پیشرفته‌تر، تکنیکی‌تر و به فوتبال واقعی شبیه‌تر است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، اگرچه بازی فیفا 2017 دومین رشته پرطرفدار در سومین دوره مسابقات لیگ بازی‌های رایانه‌ای بود و ۲۰۹۸ نفر در دو کنسول اکس‌باکس و پلی استیشن ۴ برای رقابت در آن ثبت نام کردند ولی قطعا پرهیجان‌ترین رشته این دوره از مسابقات بوده است.

به راستی در فرهنگ ایرانی گیم خیلی جدی نیست و شاید مورد تمسخر بقیه قرار بگیرند ولی در خارج از کشور گیم به عنوان یک شغل تلقی میشود و برخی به عنوان یک پیشه این کار را انجام میدهند. اگر در ایران هم بحث بازی ها جدی پیگیری شود می تواند تاثیرات زیادی در کسب مقام های جهانی داشته باشد و به واسطه این مقام ها اسپانسر های زیادی جذب میشوند و به نفع کشور و خود گیمرها است.

به سراغ کیارش شکوهی نماینده ایران در مسابقات جهانی IGL که توسط مکعب به صورت آنلاین برگزار می‌شود رفتیم تا نظراتش را در مورد مسابقات پیش رو جویا شویم٬ با ما همراه شوید تا از کیارش شکوهی بیشتر بدانیم:

با توجه به برگزاری مرحله دوم لیگ با نام جام رمضان با محمد قوامی قهرمان مرحله اول لیگ هم کلام شدیم تا بیشتر راجع به او و شرایطش برای مسابقات پیش رو بدانیم.

امیرحسین احمدی بدون شک یکی از بهترین پلیر‌های رشته PES ایران در چند سال گذشته بوده است. او تقریبا دو ماه پیش توانست در مسابقات مکعب 4 در برج میلاد تهران به همراه برادرش سینا احمدی به فینال رقابت‌های رشته PES2015 برسد و آن جا با پشت سر گذاشتن برادرش به عنوان نفر اول انتخاب شود.

  • با سلام خدمت شما و تشکر در خصوص میزبانی خوب برج میلاد تهران از نخستین دوره لیگ بازی های رایانه ای ایران – مسابقات مکعب 4 نظر خود درباره برگزاری این مسابقات در برج میلاد را بفرمایید.
  • ................

سال گذشته وقتی Ufenok77 پا به مسابقات ESWC گذاشت همه انتظار دیدن یک پدیده را می‌کشیدند. یک پدیده که شاید بتواند از دور گروهی خود صعود کند اما این پسر ۱۶ ساله توانست با حذف کردن یوژیک٬ Kekenho (هم تیمی قهرمان پارسال) و آزورا در مرحله حذفی و قرار گرفتن در مرحله پایانی مقابل قهرمان همان سال فرانسه شگفتی را به اوج رساند. 

یوژیک که سال‌های زیادی نیست که پا به این عرصه گذاشته است در همین مدت زمان‌ کم توانسته نامی میان پلیر‌های فیفا برای خود دست و پا کند. او نفر اول کشور اوکراین٬ قهرمان اروپا در سال ۲۰۱۱ و قهرمان WCG اوکراین برای ۳ سال است. با او هم کلام شدیم تا از شرایطش ۲ ماه مانده مسابقات ESWC با خبر شویم. شاید او امسال هم حریف یکی از نمایندگان ایران شود. 

صفحه‌ها